2017-03-07
VI Konkurs recytatorski "Las uczy nas"
      W dniu 04.03.2017r. w naszej placówce już po raz szósty odbył się  konkurs recytatorski pod hasłem  "Las uczy nas". Jak co roku konkurs objął honorowym patronatem Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.  W eliminacjach wzięło udział 42 osoby. Dzieci i młodzież z Domu Dziecka w Supraślu, POW „Dom pod modrzewiem”  w Białymstoku,  POW w Suwałkach, POW „Opoka” w Wasilkowie oraz ze Szkoły Podstawowej w Topczewie, Orzeszkowie, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Białowieży i Domu Dziecka w Białowieży.  Uczestnicy oceniani byli w trzech kategoriach wiekowych.
Po długich obradach jury w składzie:  pani Ewa Majewska z RDLP, pani Hanna Schmidt z Ośrodka Edukacji Przyrodniczej BPN, pani Alina Stolc z Oddziału Celnego w Siemianówce, pani Marzanna Szkuta  i pan Mikołaj Grygoruk.
•    W kategorii wiekowej do 9 r.ż. I miejsce zajął Aleksander l.8, II miejsce Antonina l.8 i III miejsce Natalia l.8. Komisja   przyznała także trzy wyróżnienia, otrzymali je Dawid l.6, Katarzyna l.8 i Paulina l.9
•    W kategorii wiekowej 10-14 lat I miejsce zajęła Julia l.11, II miejsce Oliwia l.13 i III miejsce Zuzanna l.13. Wyróżnienia otrzymali: Marysia l.10, Kacper l.10  i Michał l. 10.
•    W kategorii wiekowej powyżej 14 lat jurorzy przyznali I miejsce Natalii l.18 i  II miejsce ex aequo Ani  l.17 i Hubertowi l.15 .
      Wszystkim serdecznie gratulujemy. Zdobywcy I miejsca w każdej kategorii wiekowej  otrzymali puchary ufundowane przez RDLP. Laureaci otrzymali nagrody, a każdy  uczestnik dyplom oraz drobny upominek. Na wszystkich czekał także słodki poczęstunek. Było to możliwe dzięki sponsorom, należą do nich:
•    Starostwo Powiatowe w Hajnówce
•    Urząd Miasta w Hajnówce
•    Urząd Gminy Białowieża
•    Nadleśnictwo Białowieża
•    Nadleśnictwo Browsk
•    Nadleśnictwo Hajnówka
•    Białowieski Park Narodowy
•    Instytut Biologii Ssaków
•    Baza Paliw nr 15 w Narewce
•    Biuro Poselskie prof. B Kudryckiej
•    Fundacja „Oni to My”
•    Piekarnia Hermes z Białowieży
•    Marzanna Szkuta
•    Anna i Mikołaj Grygoruk
•    Alina i Wiesław Stolc

     Do każdej placówki i szkoły biorącej udział w konkursie trafiła także lalka  z projektu UNICEF realizowanego w naszej placówce, której celem było zainteresowanie i propagowanie wśród podopiecznych idei pomocy humanitarnej. Uzyskane pieniądze przez placówki i szkoły  zostaną przekazane na konto UNICEF, z których będą zakupione szczepionki dla dzieci w Afryce.
     Wszystkim sponsorom konkursu serdecznie dziękujemy, a uczestnikom i opiekunom mówimy do zobaczenia za rok!
                                                                                                                        Organizator
                                                                                                            Dom Dziecka w Białowieży
ImageImageImageImage
ImageImageImageImage
ImageImage
2017-03-01
Wszystkie Kolory Świata.
     Dom Dziecka w Białowieży wziął udział po raz drugi w światowym projekcie edukacyjnym UNICEF - "Wszystkie Kolory Świata". Do współpracy zaprosiliśmy uczniów z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Nr.2 w Hajnówce.
Cel projektu :
   -kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
   -pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
   -zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli.
Czy szmaciana laleczka może uratować komuś życie ? Tak.
     Szmaciane laleczki uszyte przez uczestników projektu zostają zlicytowane a uzyskane pieniądze wpłacane zostają na konto UNICEF . Ratujemy dzieci z Afryki poprzez zakup szczepionek ratujących życie . 1 szczepionka kosztuje 10 zł.!!!(sic).
Młodzież z obu placówek organizowała spotkania edukacyjne o problemie głodu w Afryce, oglądała filmy dokumentacyjne i prowadziła akcję informacyjną.
14-02-1017 r. w Domu Dziecka w Białowieży na warsztatach plastycznych uszyto 15 laleczek.  Następnie utworzono wydarzenie na FB -"Wybierz najładniejszą laleczkę Unicef ". Została poprzez głosowanie wyłoniona najładniejsza zdaniem internautów laleczka nr.8....
Image
     Wybraną laleczkę zgłoszono do następnego etapu konkursu ogólnopolskiego. Nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej w zwycięskiej placówce. Głosowanie trwa od 2 marca do 17 marca. Zapraszamy do udziału w głosowaniu.
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
2017-01-17
Zabawa choinkowa.
     W "Sioło Budy"  w miejscowości Budy 16-01-2017r. odbyła się zabawa choinkowa. Przyjechali  sponsorzy, zaproszeni goście i przyjaciele Domu Dziecka w Białowieży. Wychowankowie przygotowali "Jasełka ". Zabawie przewodził DJ Valdi, prowadząc konkursy taneczne, zabawy integracyjne i dbając o dobry humor naszych dzieci i gości.
     Zabawa była wspaniała, wszyscy bawili się doskonale. Była uczta kulinarna i taneczna. Pani dyrektor Krystyna Dackiewicz podziękowała sponsorom i gościom za dobre serce, wrażliwą duszę i wieloletnią współpracę z Domem Dziecka  w Białowieży. Wyraziła prośbę o dalszą współpracę.

Szczególne podziękowania powędrowały do:

Starostwo Powiatowe w Hajnówce
Burmistrz Miasta Hajnówka
Wójt Gminy Białowieża
Izba Celna w Białymstoku
Oddział Celny w Narewce
Oddział Celny w Połowcach
Baza Paliw nr.15 w Narewce
Baza Paliw nr.3 w Boronowie
Baza Paliw nr.5 w Emilianowie
Fundacja "ONI TO MY " w Hajnówce
Blachy Prószyński Warszawa
Straż Graniczna w Białowieży
Zofia i Jan Mikołuszko
Maria i Sergiusz Niczyporuk
Elżbieta i Marcin Gawrysiuk
Lech Michalak - przew. Rady Powiatu w Hajnówce
Anna i Mikołaj Grygoruk z Białegostoku
Hanna i Michał Olszewscy z Białowieży
ImageImageImageImage
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage